środa, 25 kwietnia 2012

Kolorowo


Można się pogapić na ludzi.
 Dzień była wyjątkowo ku temu odpowiedni ponieważ świeciło słońce i po pierwsze cudownie jest grzać się w tzw. promieniach, a po drugie i najważniejsze można, a nawet trzeba włożyć CIEMNE OKULARY. Dzięki nim można bez krępacji wpatrywać się w kogoś, a dla niepoznaki lekko odchylić głowę i udawać, że nasz wzrok jest utkwiony daleko na statku podążającemu na horyzoncie w rejs dalekomorski.
Najczęściej zauważany przeze mnie typ spacerowicza na molo to typ sportowo-emerytalny starsza osoba (kobieta lub mężczyzna) podążająca dostojnie i powoli w wygodnym odzieniu – spodnie (szerokachne na górze zwężające się ku dołowi, płaskie buty typu straganowego lub sportowego, sweterek opinający kształty i na to kurtka wygodna, bezkształtna, czasami zdjęta i zawiązana w pasie. Co ciekawe, te Panie lub Panowie wydają się być osobami kompletnie wolnymi od jakichkolwiek kompleksów. Idą raczej pewnie, głośno mówią i gestykulują, dowcipkują sobie zwłaszcza w większej grupie.
Co innego typ młodych smukłych gazeli i młodych przysadzistych kaczuszek. Te przemykają często nieśmiało i szybciutko. Oba te typy ubierają się i zachowują podobnie, ale zupełnie inaczej wyglądają. Dzisiejsza moda młodzieżowa jest szalenie wymagająca. Spodnie rurki, obcisłe bluzki dobrze wyglądają wyłącznie na idealnej figurze, o którą bardzo trudno. Nie pojmuję dlaczego niskie i raczej okrąglutkie dziewczyny ubierają te wąskie, opinające i uwypuklające każdą niedoskonałość ciuchy, a do tego jeszcze kompletnie płaskie buty? W rezultacie wychodzi z tego  ludzik Michelin  na króciutkich nóżkach. Po prostu przysadzista kaczuszka, żeby nie powiedzieć kaczucha.
Szczupłe i wysokie przypominają bardziej bociany, zwłaszcza, że często niebotycznie chude i długie nogi wkładają w buty na wysokich obcasach.
Naprawdę z podziwu godnym samozaparciem dziewczyny te z całej siły starają się nie przewrócić i chyba zużywają na to większość energii, a szkoda, bo dzień cudny.
Oczywiście , pełno też matek z wózkami, sprawiającymi wrażenie, że mają kompletnie w nosie, czy ubrały buty męża, a spodnie młodszej siostry. Najważniejsze, żeby dzieciaczek wyglądał jak z reklamy. Kobiety  - Matki!!! Też jesteście bardzo ważne!!!
Są też spacerowicze typ – szalony, szalona, podążający raźnym krokiem z rozwianym włosem, w luźnym, kolorowym odzieniu ze wzrokiem wpatrzonym w dal.
Dalej,  upindrzone do granic możliwości dojrzałe kobiety rozglądające się uważnie, czy wszyscy zauważyli jaskrawą szminkę i torebkę z krokodyla, spaleni w solarium kolesie w białych sweterkach i butach ze szpicami, świetnie wyglądające piękności w kapeluszach słomkowych, udające, że nic je nie obchodzą zachwycone spojrzenia mężczyzn i kobiet.
Fajnie, że świat jest taki kolorowy…..

CHAŁUPY


KNAJPKA NA HELU


JURATA

4 komentarze:

 1. Jejkuś, jak blisko jesteś...
  Pozdrowienia z Gdańska!
  Aż trochę szkoda, że jutro jadę do Poznania.
  Bawcie się dobrze i korzystajcie z czasu tylko-we-dwoje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki bardzo! Dla mnie - dziewczyny ze Śląska morze to prawie egzotyka, bardzo je lubię, obojętnie czy leje, czy słońce. Zawsze tu odpoczywam. Ciekawe jak by było gdybym tu zamieszkała? Ciągle byłabym taka wypoczęta i zrelaksowana ;))?

   Usuń
 2. No dobra! Z Helem przegięłaś. Sopot bym Ci wybaczyła, ale Hel? Z kolorów to mi się ciśnie na usta, że jesteś Małpa w czerwonym ;-)
  Ładuj, Ciotka akumulatory, ładuj!! Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Moja! Na Helu byliśmy przez chwilę, bo lało jak z cebra, a parasol nam się popsuł. Takie tam problemy....;)))))) Buziaczki!

   Usuń