piątek, 1 czerwca 2012

Dzień Dziecka


Witaj mała dziewczynko!
 Co porabiasz na tym skąpanym w słońcu wiejskim podwórku? Masz może siedem, może osiem lat.
Wiem, że twoje włosy są brązowe chociaż na czarno-białym zdjęciu są po prostu szare. Nosisz krótką sukienkę na ramiączkach i trzymasz w rękach kij. Ciekawe do czego jest ci potrzebny?
Bawiłaś się właśnie w zaganianie kur, albo kaczek, a może grzebałaś nim w kałuży koło domu babci? W końcu są wakacje, cudowne lato, ciepło i beztrosko. Możesz się ubrudzić w błocie, albo kurzu, babcia nie zrobi ci najmniejszych wyrzutów.
Może przed chwilą wyszłaś z domu i czujesz jeszcze w ustach smak domowej drożdżówki, albo kompotu z malin, które rankiem nazbierałaś z babcią w ogrodzie?
Na twojej twarzyczce gości szeroki, szczery uśmiech, wiedzę, że jesteś szczęśliwa i nigdzie się nie spieszysz. Nie zastanawiasz się, czy zakupy zrobione, czy trzeba obiad ugotować, czy na starość dostaniesz emeryturę. Ważne jest, czy dziadek naprawi huśtawkę w sadzie i czy będziesz mogła pójść z babcią po krowę na pastwisko.

Często patrzę na twoją postać zatrzymaną w czasie na tej niewielkiej zniszczonej fotografii.  Mam wielką ochotę cię przytulić. I sama przytulić się do ciebie. Moja mała Asiu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz